Žymūs autistiški personažai

Ryškiausi personažai nebūna normalūs. Be abejo, tarp jų apstu autistiškų asmenybių. Dažnai galime nepastebėti jų neeilinių ypatybių ar neatpažinti jų kilmės, bet niekas neprasprūsta pro tikrų žinovų akis. Pristatau savo mėgstamiausių autizmo ambasadorių penketuką.

1. LILO PELEKAI (Lilo & Stitch). Šio filmuko kūrėjai nėra skelbę, jog pagrindinė veikėja – mergaitė Lilo – būtų autistiška, tačiau pasakojime daug ženklų, liudijančių jos savitą pasaulio matymą ir bendravimo su aplinkiniais ypatumus, kokie būdingi turintiems autizmą. Rekomenduoju peržiūrėti filmuką dar kartą ir dalinuosi išsamia bei kokybiška personažo analize:

https://www.facebook.com/Tayytertot/posts/10213857560301560

2. REY (Star Wars). Šitas fanų atradimas, o ypač herojės autistiškų bruožų sutalpinimas į gif’ų lentelę buvo pasitiktas autistų bendruomenės krizenimu ir aplodismentais:

3. SPOCK (Star Trek). Nerodantis emocijų, logika ir šaltu protu besiremiantis Spokas iš kito neeilinio kosminės fantastikos kūrinio – ypač artimas personažas autizmo paliestiems žmonėms, kurių vidinis pasaulis dažnai įvertinamas klaidingai dėl kitokios nei įprastoji išorinės jausmų raiškos.

4.MR. FANTASTIC (Fantastic Four). Kitaip nei kiti jau aptartieji, jis oficialiai savo kūrėjų pripažintas autistišku: Reedas Richardsas pats diagnozavo sau autizmą (turėdami omeny jo proto skvarbumą ir analitinio mąstymo gylį, galime pasitikėti jo išvadomis) ir ieško gydymo nuo jo. Superherojus, be abejo, suvokia, kad išgijimas ženkliai pakeistų jo asmenybę, bet, panašu, tam tikri autizmo keliami sunkumai daro jo akyse šias pastangas vertas bandymo.

5. SHERLOCK HOLMES. Sveikas protas nebūtų išradęs deduktyvinio metodo. Dėmesys detalėms, ryšių įžvelgimas, kur jų, atrodo, negali būti, pamišėliškas pasinėrimas į kiekvieną bylą, nestandartinis gyvenimo būdas ir t. t. išvien perša mintį, jog ponas Holmsas apdovanotas autizmo genais.

Jau girdžiu protestuojantį balsą, tariantį, jog aš nežinau, kaip atrodo „sunkios formos” autizmas ir esą visi mes autistiški, jeigu jau taip. Apie sunkumo laipsnius tikiuosi pakalbėti ateityje, o kol kas tiesiog palieku žinutę, kad žmonės, kuriems oficialiai diagnozuotas autizmas (įvairaus laipsnio) atpažįsta save, savo išskirtinumus šiuose personažuose. O tai yra naudinga informacija kiekvienam, siekiančiam geriau pažinti savo autistišką artimą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *